skip to Main Content
600-298-094 kontakt@m-school.pl
monika-motyl-mschool

Monika Motyl – lektorka języka niemieckiego

Nazywam się Monika Motyl. Od 12 lat pracuję z dużą satysfakcją i zaangażowaniem jako lektor języka niemieckiego. W 2003 r. ukończyłam filologię germańską  na KUL-u, jednak moja przygoda z językiem oraz fascynacja krajami niemieckojęzycznymi i ich licznymi dialektami oraz kulturą rozpoczęła się dużo wcześniej. Już jako nastolatka wyjeżdżałam do Niemiec i Szwajcarii i starałam się jak najwięcej czerpać z kultury, stylu życia oraz oczywiście szlifować język.

Po maturze spędziłam rok w Szwajcarii, uczęszczając do szkoły języka niemieckiego (Berufsschule für Deutsch als Fremdsprache) w Zurychu. W 1998 r. rozpoczęłam studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim gdzie, oprócz zgłębiania zagadnień językowych, historycznych i kulturowych, zdobyłam również specjalizację z zakresu metodyki nauczania języka obcego wraz z przygotowaniem pedagogicznym.

W nauczaniu języka koncentruję się przede wszystkim na komunikatywnych metodach, stosuję aktualne materiały audiowizualne, czerpię głównie z niemieckich lub austriackich wydawnictw i portali językowych (DaF). Moje zajęcia wzbogacane są przez różne gry i zabawy dydaktyczne, które świetnie aktywizują. Elementy rozrywkowe i humorystyczne doskonale wpływają na pokonywanie barier językowych, czego doświadczam w mojej codziennej pracy (zarówno na zajęciach in-company, indywidualnych i grupowych).

Do każdego kursu i grupy podchodzę bardzo indywidualnie, dobierając metody oraz materiały zgodnie z oczekiwaniami i możliwościami językowymi kursantów.

Zawsze staram się nawiązać dobry kontakt, gdyż nauka w miłej, serdecznej atmosferze przynosi zdecydowanie lepsze efekty.

Prywatnie jestem bardzo aktywną i ciekawą świata osobą. Uwielbiam sport, biegam w maratonach, jeżdżę na rowerze oraz spaceruję z moim psem Siri. Poza tym chętnie  podróżuję w ciekawe miejsca, gdzie zawsze staram się poznać regionalną kuchnię i kulturę.

Back To Top